Dobra dieta odchudzająca – poznaj zalety diety śródziemnomorskiej

Dobra dieta odchudzająca – poznaj zalety diety śródziemnomorskiej

Redakcja

2016-10-30

brak komentarzy

Jadłospis prosto z basenu Morza Śródziemnego jest uważany za jeden z najzdrowszych na świecie. Dietą śródziemnomorską zachwycają się osoby, która pragną zrzucić nadprogramowe kilogramy, a jednocześnie nie są gotowe na wyrzeczenia. W końcu ten jadłospis to nie tylko zdrowie, ale i smak, który zachęca do eksperymentów kulinarnych.

Dobra dieta odchudzająca

Okazuje się, że z dietą śródziemnomorską możemy stracić nawet 3-4 kilogramy miesięcznie, a jednocześnie wypracować sobie zdrowy program żywieniowy na całe życie. Jej podstawowym założeniem jest przygotowanie 5 posiłków dziennie, które dostarczają do organizmu maksymalnie 40 g tłuszczu i 1200 kcal.

Co można znaleźć w jadłospisie?

Podstawą diety są warzywa, owoce, kasze, makarony, ryby, owoce morza oraz pełnoziarniste pieczywo. Każdy z tych produktów to bogactwo błonnika, witaminy C oraz mikro- i makroelementów. Dieta śródziemnomorska zawiera także nienasycone kwasy tłuszczowe. Zanim zdecydujemy się na konkretny produkt, warto wybrać ten, którego indeks glikemiczny jest mniejszy niż 55. Potrawy są przygotowywane z dodatkiem czosnku, cebuli, zaś tłuszcz pochodzenia zwierzęcego jest zastępowany oliwą z oliwek. Co więcej, dieta jest całkowicie pozbawiona wieprzowiny. Niewielka ilość produktów mięsnych sprawia, że posiłki są lekkostrawne. Poza produktami istotna jest także metoda przygotowania dań – pieczenie, gotowanie na parze oraz przygotowanie na grillu zachęcają do eksperymentów w kuchni.

Zalety

Dieta śródziemnomorska jest uważana za najlepszą i najzdrowszą na świecie. Co więcej, można ją stosować przez całe życie. Po obniżeniu jej kaloryczności można ją stosować jako dietę odchudzającą, zaś po osiągnięciu wymarzonej masy ciała jako codzienny jadłospis. Warto wiedzieć, że stanowi najlepszą profilaktykę chorób układu krążenia, w tym nadciśnienia, miażdżycy, zatorów serca czy żylaków kończyn dolnych.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Dieta