Owoce odkwaszające organizm

Owoce odkwaszające organizm

Redakcja

2016-10-07

brak komentarzy

Zakwaszenie żołądka to bardzo często pojawiający się problem. W trakcie odkwaszania organizmu duże znaczenie przejawia modyfikacja nawyków związanych z jedzeniem oraz uwzględnienie w menu elementów działającym odkwaszająco na. Jednym z najważniejszych kwestii diety zasadowej są świeże owoce, które nie jedynie likwidują skutki zakwaszenia, ale wyrównują braki ważnych witamin a także mikroelementów.

Co to jest zakwaszenie organizmu oraz jak z nim zmagać?

Zakwaszenie żołądka to etap, w którym dochodzi do zachwiania balansu kwasowo- zasadowej. Bardzo często zachodzi w wyniku transportowania z pożywieniem nadto wielkich ilości kwasów, przy także niedostatecznym spożyciu preparatów o oddziaływaniu alkalizującym. Zakwaszenie zwykle jest skutkiem korzystania z diet wysokobiałkowych, z uwagi to, iż składniki zasobne w białko, przykładowo mięso czy ryby, mają dokładnie oddziaływanie kwasotwórcze. Dodatkowo silnie zakwaszają także składniki, takie: jaja, sery, wypieki, ryż, makaron czy słodkości.

Jak odkwasić organizm? Owoce zasadotwórcze

Składniki odkwaszające ciało dzielą się na takie, które przejawiają silniejsze oraz trochę słabsze właściwości zasadowe. W kuracji zasadowej powinno brakować kopalń witamin a także istotnych mikroelementów w formie owoców. Które świeże owoce przejawiają najmocniejsze cechy odkwaszające?

  • Kiwi – to splendor witamin, składników, składników o cechach charakterystycznych przeciwutleniających i błonnika pokarmowego. Posiada silne właściwości alkalizujące, w związku z tym jest zwłaszcza rekomendowane osobom, których dieta obfita jest w składniki kwasotwórcze. Dodatkowo spożycie owego owocu przyczynia się do spadku ciśnienia tętniczego, broni przed zakażeniami i redukuje niebezpieczeństwo zapadnięcia na choroby nowotworowe. Kiwi przyspiesza dodatkowo trawienie i usprawnia metabolizm. Nie wyłącznie odkwasza, ale także potęguje detoksykację żołądka z toksyn.
  • Arbuz – owoc taki składa się w znacznej mierze z wody, wobec tego oprócz usuwania zakwaszenia, dobrze wspiera detoksykację żołądka. Ma wszechobecne związki, które zbawiennie pomagają na żołądek i jelita, przemianę czy ciśnienie tętnicze krwi. W ich zawartości są dodatkowo antyutleniacze, a więc elementy zwalczające wolne rodniki, przyspieszające starzenie ciała.
  • Ananas – z wyjątkiem funkcjonowania zasadowego posiada także cechy detoksykacyjne. Usprawnia metabolizm oraz stabilizuje odpowiedni przebieg mechanizmów z trawieniem. Systematyczne spożywanie ananasa sprzyja utracie kilogramów, w związku z tym owoc rekomendowany jest ludziom walczących z otyłością. Ananas przyspiesza dodatkowo niwelowanie nadwyżki wody z ciała.
Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 257 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieDieta