Próbujesz schudnąć i... nic? To przez głodówki i efekt jojo

Próbujesz schudnąć i... nic? To przez głodówki i efekt jojo

Redakcja

2016-11-04

brak komentarzy

"Mam olbrzymi problem, przez który wpadam w kompleksy… próbuję schudnąć na głodówce, ale mam wrażenie, że którejkolwiek bym diety nie spróbowała to żadna z nich nie przynosi żadnych rezultatów. Próbowałam nawet tygodniowych głodówek, ale po kilku tygodniach przytyłam jeszcze bardziej. Co mam zrobić żeby mieć taką figurę jak wszystkie koleżanki? Jakie suplementy odchudzające wybrać? Bardzo liczę na Waszą pomoc!"

Małgosia, Wałbrzych

Głodówka nie pomoże Ci schudnąć

Małgosiu, dziękujemy za Twoją wiadomość. Bardzo nas poruszył Twój problem, dlatego dołożymy wszelkich starań, by udzielić Ci satysfakcjonującej rady. Po pierwsze, odchudzanie to proces, który wymaga czasu i cierpliwości. Nie można oczekiwać nagłych rezultatów. Oczywiście, zapewne stosując głodówkę zauważyłaś niższy poziom na wadze, lecz to wynik wyłącznie utraty wody z organizmu, nie zaś tkanki tłuszczowej. Jednocześnie całkowicie odradzamy Ci ponowne podejmowanie głodówek – powodują efekt jojo, bardzo osłabiają organizm i rozregulowują procesy metaboliczne.

Zamiast głodówki (i efektu jojo) wizyta u dietetyka

Po drugie, jeżeli pragniesz zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów warto rozważyć zamiast odchudzania się na głodówce wizytę u dietetyka. Specjalista indywidualnie skomponuje dla Ciebie program żywienia, który nie tylko będzie zgodny z Twoim celem odchudzania, ale także z preferencjami żywieniowymi. Dzięki temu nadal będziesz jadła smaczne potrawy bez konieczności podejmowania restrykcyjnych wyrzeczeń. Dietetyk może wskazać także konkretne suplementy odchudzające, które przyspieszą cały proces.

Nie głodź się, wybierz sport

Po trzecie, dieta to nie wszystko. Istotna jest także aktywność fizyczna. Jeżeli nie jesteś typem sportsmenki, to może warto rozejrzeć się za zajęciami tanecznymi – to przyjemność, a jednocześnie okazja do nabycia nowych umiejętności. Treningi możesz także przeprowadzać w domu – Internet huczy od ćwiczeń trenerów personalnych. Pomocne i motywujące są także aplikacje mobilne. Tylko w ten sposób unikniesz efektu jojo częstego po głodówkach i mniej restrykcyjnych dietach. Mamy nadzieję, że wskazaliśmy Ci drogę do zdrowego trybu życia. Trzymamy mocno kciuki za powodzenie!

Redakcja

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 237 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Dieta