Właściwości fasolki szparagowej

Właściwości fasolki szparagowej

Redakcja

2016-12-16

brak komentarzy

Fasolka szparagowa posiada dużo składników odżywczych. Można w niej odnaleźć między innymi białko, potas, magnez, fosfor, cynk. Okazuje się również kopalnią licznych witamin: A, C, E, K i B6. Dużo ludzi sięga po nią także w przypadku braku żelaza wewnątrz organizmu. Z uwagi na znaczną obecność foliowego kwasu spożycie jej poleca się kobietom w ciąży lub tym, które dziecko zaledwie posiadają w planach. Kwas foliowy rzutuje przecież na odpowiedni rozwój płodu.

Oprócz tego fasolka szparagowa to idealna opcja dla ludzi posiadających kłopoty z otyłością oraz będących na diecie. Dzięki ogromnej zawartości włókien pokarmowych pomaga normować procesy metaboliczne, pobudza metabolizm. Przeciwdziała zaleganiu się tłuszczu wewnątrz organizmu, ograniczając także zakres tzw. złego cholesterolu. Fasolka ma niski indeks glikemiczny. 100 g to wyłącznie 27 kcal. Jest sycąca, a przy tym nie powoduje przyrostu wagi. Oprócz tego pomaga neutralizować ciało z toksycznych składników.

Wpływ fasolki szparagowej na zdrowie 

Ale to nie jedyne cudowne cechy fasolki. Pomaga ona normować ilość cukru w krwioobiegu. Dzięki obecności wapnia oraz fosforu rzutuje na stan kości, wobec tego jej spożycie poleca się osobom, które są bardzo podatne na wszelkiego typu złamania oraz kontuzje. Spełnia także istotną rolę w usprawnianiu wydolności organizmu. Oprócz tego umacnia serce oraz wpływa korzystnie na pracę układu krwionośnego.

Obecne w fasolce roślinne hormony, fitoestrogeny, przejawiają działanie przeciwrakowe, działając profilaktycznie przeciwko pojawieniu się raka piersi lub szyjki macicy. Niweluje również objawy powiązane z okresem menopauzalnym. Osoby zajmujące się ziołolecznictwem rekomendują fasolkę szparagową w kuracji zapalenia pęcherza moczowego, kłopotów z nerkami i reumatyzmu. Polepsza ona ilość wydzielanego moczu, z którym eliminuje się z organizmu negatywne składniki trawienne. W przypadku przeciągających się schorzeń pęcherza jest rekomendowane wypijanie wywaru przyrządzonego z ususzonej fasolki.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 249 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Dieta