Ile kalorii spalamy podczas biegania, jazdy rowerem i mycia szyb?

Ile kalorii spalamy podczas biegania, jazdy rowerem i mycia szyb?

Redakcja

2016-11-20

brak komentarzy

Ile kcal spalamy w czasie różnorodnych czynności? Nawet 1000 - tyle zgubimy w trakcie godzinnego wchodzenia po schodach. Tak intensywny wysiłek wystarczy, by zgubić 50 procent dziennego zapotrzebowania energetycznego. Ale zbędne kalorie możesz zgubić nie tylko wówczas, gdy trenujesz, ale także w czasie seksu, czy snu, gdyż przeciętny organizm redukuje zbędne kalorie poprzez całą dobę. Skontroluj, ile kcal możesz zgubić w trakcie biegu, jazdy na rowerze czy w trakcie przeprowadzania łatwych domowych czynności.

Ile kcal spalamy w trakcie przeprowadzania różnych czynności? Absolutnie wszystko jest zależne od różnych płci, wieku, wagi a także czasu oraz rytmu, w którym przeprowadzamy daną aktywność. By uprościć obliczenie, ile kcal spalamy w trakcie biegu, jazdy na rowerze czy sprzątania, załączamy tabelę redukcji kcal. Dzięki niej sprawdzisz, ile energii zużywasz na przeprowadzenie różnorodnych działań.

Ile kcal spalamy w trakcie treningów ruchowych?

Świadomość tego, ile spalamy kcal w czasie nasilonego treningu jest silną motywacją do praktyki, zwłaszcza, jeżeli naszym głównym celem jest pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Intensywne treningi ruchowe są przecież najskuteczniejszym środkiem na usprawnienie przemiany metabolicznej oraz zużycie siły pochodzącej między innymi z tłuszczu. To, ile kcal spalimy w czasie wysiłku, jest zależne ale nie tylko od jego na średnich obrotach, ale także od ciała ćwiczącego, oraz od czasu ćwiczenia. Przykładowo, osoba o masie ciała 65 kg w okresie pół godziny biegu w tempie 6,5 min/km spali 322 kcal. Tak samo efektywnym rozwiązaniem na redukcję siły oraz eliminowanie tłuszczu jest trening na rowerze (20 km/60 minut = 600 spalonych kilokalorii - kcal) oraz skakanie na skakance (574 kcal/60 minut).

Ile kcal spalamy przy pracach domowych?

Zbędne kalorie trzeba spalać także bez forsownych treningów na sali treningowej. Wystarczy, iż sięgniemy po odkurzacz, mopa albo płyn do mycia szyb. W czasie godziny odkurzania spalamy 135 kcal. Niedużo mniej, ponieważ 120 kilokalorii, spalimy w trakcie obmywania okien czy podłoża. Odrobinę więcej energii musimy zużyć na pranie ręczne (150 kcal). Ale w szczególności wydajne okazuje się szorowanie podłogi, w trakcie jakiego spalimy aż 213 kcal.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Ćwiczenia