Jak dbać o rzęsy?

Jak dbać o rzęsy?

Redakcja

2016-08-17

brak komentarzy

Rzęsy długie, gęste i kuszące – która kobieta nie marzyłaby o takim atrybucie? Obecnie jest to możliwe. Wystarczy tylko odpowiednia pielęgnacja, której bazą jest dobra odżywka i systematyczne stosowanie. A coś więcej? Dziś dajemy Wam garść wiadomości o rzęsach – czytajcie dalej!

Co warto wiedzieć?

Czy wiesz, że rzęsy, podobnie jak inne włosy na naszym ciele, z wiekiem się starzeją? Ich potencjał wzrostu spada, stają się łamliwe, osłabione i kruche. Na ich kondycję każdego dnia wpływa stosowanie tuszu, zalotki bądź nieodpowiedni demakijaż. Zabiegi przedłużające i zagęszczające rzęsy nie są naszymi stałymi sprzymierzeńcami.

Fazy

Faza wzrostu włosów na głowie jest zgoła inna niż w przypadku rzęs, która trwa jedynie 2-3 tygodnie. Potem następuje okres przejściowy, gdy mieszki włosowe się kurczą, by przejść do fazy spoczynku. Po wypadnięciu mieszek włosowy ponownie wraca do fazy wzrostowej i cały cykl zatacza koło w okresie 3-4 miesięcy. Niemniej jednak, w przedstawionej fazie intensywnego wzrostu znajduje się maksymalnie 80 procent rzęs. Co to oznacza dla nas? By posiadać piękne i gęste rzęsy, najlepszym rozwiązaniem byłoby wydłużenie dokładnie tej pierwszej fazy.

Substancje z okulistyki

Czy wiesz, że niektóre z odżywek przeznaczone do rzęs zostały wzbogacone o substancje stosowane w okulistyce? Udowodniono, że ich połączenie ze składnikami roślinnymi i peptydami przynosi satysfakcjonujące rezultaty. Jest to jeden z pozytywnych skutków ubocznych. Substancje stymulują mieszki włosowe, wydłużają fazę wzrostu, a przy tym hamują ich wypadanie. Niestety ich wysoka cena sprawia, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taką przyjemność.

Serum dla każdej kobiety

Rewolucję w świecie kosmetyków wywołało serum Make Lash! Skuteczność, naturalne składniki i trwałe efekty kuracji przekonały tysiące kobiet na całym świecie do skorzystania z oferty. Łatwy aplikator serum został przygotowany z myślą o paniach, które sprawnie nie posługują się eyelinerem. Wystarczy codzienna aplikacja substancji, by przekonać się o efektach Make Lash.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda