Jak pielęgnować letnią opaleniznę?

Jak pielęgnować letnią opaleniznę?

Redakcja

2017-08-24

brak komentarzy

Ciało w naturalny sposób skąpane promieniami jest najpełniejszą pamiątką z letnich miesięcy. Szkoda jedynie, że o letnim urlopie będzie przypominać poprzez tak krótki okres. Jeżeli mimo wszystko zadbasz o właściwą pielęgnację ciała, złocisto-brązowy barwa naskórka utrzymasz na dłużej.

Chcąc zachować opaleniznę, należy doprowadzać do przesuszania naskórka. Wobec tego podczas kąpieli, zrób użytek z produktów kosmetycznych nawilżających - wybierz właściwe żele do mycia albo oliwki pod prysznic. Na koniec wmasuj w skórę balsam albo krem o oddziaływaniu silnie nawilżającym.

Postaw na systematyczne peelingi

Sporym pomyłką popełnianym poprzez panie okazuje się rezygnacja z peelingów. Sądzą przecież, że w taki sposób unikną ścierania się opalenizny.

Zaleca się mimo wszystko pić systematyczne ścieranie, dzięki czemu uwolnisz się od martwych komórek skóry. Peeling zrób minimum raz tygodniowo, zwłaszcza jeżeli dostrzeżesz, że opalenizna systematycznie gubi odcień.

Wypróbuj balsamy rozświetlające

Profesjonalne rozświetlające produkty kosmetyczne (balsamy albo oliwki) głównie zwracają uwagę opaleniznę, nadając złotego połysku. Ale mogą także ją przedłużać za sprawą właściwych produktów. Wobec tego kupuj suplementy zasobne w olejki: arganowy, orzechowy, oraz posiadające masło Shea.

Pomoże Ci suplementacja

Są takie wit., które gwarantują cerze zdrowy wygląd oraz kolor. Jeśli masz ochotę wydłużyć opaleniznę, postaw na suplementację witaminą E oraz C. Istotne jest także branie beta-karotenu.

Aplikuj balsamy brązujące

Blaknącą opaleniznę wspomóc mogą balsamy brązujące. Pomagają o wiele gorzej niż samoopalacze, ale dlatego rezultat jest bardziej naturalny. Prościej je zaaplikować, nie zostawiając przy tym jakichkolwiek smug.

Gdy opalenizna zejdzie…

… nie zostaje Ci nic innego, jak wyłącznie uzbroić się w cierpliwość do następnych letnich miesięcy. Możesz także wybrać się do solarium. Parę kilkuminutowych seansów można, by na nowo cieszyć się brązową skórą.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda