Jak wykonać własny szampon do włosów?

Jak wykonać własny szampon do włosów?

Redakcja

2016-11-20

brak komentarzy

Która z nas nie lubi wylegiwać się przez wiele godzin na słońcu, tuż nad brzegiem pięknego, szumiącego morza. Na nieszczęście, w czasie gdy my czerpiemy radość oraz benefity ze słonecznych letnich miesięcy, nasze włosy cierpią. Zobacz, jak im udzielić pomocy, by odzyskały dawną moc oraz blask. Mamy na to parę wypróbowanych, domowych metod.

Jak wykonać własny szampon?

Staraj się choć na parę tygodni wycofać się z szamponu nabytego w drogerii. Zrób domowy szampon i zobacz na własne oczy, jakie jest jego lecznicze oddziaływanie. Myślisz, że skomponowanie swojego szamponu jest pracochłonne? To łatwiejsze niż ci się wydaje!

W dużej butelce z dozownikiem zmieszaj:

- 1/2 szklanki mydła kastylijskiego,
- 1/4 szklanki ekologicznego miodu,
- 1/4 szklanki mleczka kokosowego,
- 2 małe łyżeczki olejku jojoba,
- 30–40 kropel ukochanych olejków eterycznych.

Szampon z olejkami wstrząśnij przed wykorzystaniem – tak, by wszelkie jego substancje mogły się ze sobą doskonale łączyć. Innym, nadzwyczaj łatwym w przygotowaniu szamponem, który w niedługim czasie naprawi zniszczone włosy, a na dokładkę otuli je nieziemskim zapachem, okazuje się szampon z olejem pomarańczowym.

Połącz precyzyjnie wszelkie produkty w butelce:

- 1/2 szklanki mydła kastylijskiego,
- 3/4 szklanki miodu ekologicznego,
- 1 łyżka stołowa eterycznego olejku o zapachu pomarańczy,
- 1/2 łyżki stołowej olejku o zapachu wanilii.

Nie zapominaj, że olejki eteryczne nie wyłącznie nadadzą twoim włosom cudowny aromat, ale pozwalają także zdecydowanie zwiększyć ich kondycję. Wybierz takie, które staną się panaceum na dany dylemat. Olejek cytrynowy okazuje się doskonały dla suchych, zniszczonych promieniami słonecznymi lub solą morską włosów – wzmocni je, nawilży oraz przywróci blask. Olejek rozmarynowy odżywi cebulki, a taki z drzewa cedrowego przyspieszy rozwój kosmyków.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda