Jak zrobić dermabrazję w domu?

Jak zrobić dermabrazję w domu?

Redakcja

2017-08-24

brak komentarzy

Doskonale gładka cera, pozbawiona niedoskonałości oraz mankamentów jest pragnieniem każdego. Rezultat taki da się zyskać, poddając się zabiegowi mikrodermabrazji. Chociaż świetnie jest wybudować go w profesjonalnym gabinecie, trzeba pokusić się o samodzielne jego zorganizowanie.

Zaawansowana mikrodermabrazja w domu

W tym zamiarze trzeba wyposażyć się w profesjonalne narzędzie, używane w gabinetach kosmetologicznych. Najprostsze maszyny kosztują ok. 1000 zł., a poważne kombajny (kombinacja paru zabiegów) - nawet parę tys. zł..

Zabieg zaczyna się od demakijażu. Potem głowicą diamentową (dobraną do oczekiwań skóry), wodzi się po powierzchni. Końcówka subtelnie zasysa się, co przynosi wyeliminowanie martwych komórek naskórka skóry - warstwa po warstwie. Zabieg jest bezinwazyjny oraz pozbawiony ryzyka, ze względu na to że odbywa się w sposób kontrolowany. Nie ma potrzeb przeprowadzenia nazbyt głębokiego detoksykacji.

Na koniec zabiegu zaleca się położyć maseczkę kojącą.

Zestawy upiększające do domowej mikrodermabrazji

Domową mikrodermabrazję trzeba innym środkiem, bez ponoszenia tak wysokich rozchodów zakupu profesjonalnych sprzętów. Na rynku pojawiły profesjonalne zestawy produktów kosmetycznych, których systematyczne korzystanie z przynosi zbliżone efekty.

Mikrodermabrazja pakietem dwuelementowym

Zestaw taki składa się z peelingu (z kryształkami korundu albo kryształkami tlenku glinu) i kremy nawilżającego z filtrem UV.

JAko pierwszy zaleca się precyzyjnie oczyścić cerę. Zaledwie następnie da się przystąpić do nałożenia peelingu, odpowiadającego za wyeliminowanie martwego skóry. Istotne, by robić koliste ruchy, mając skroń uniesioną nieco wzwyż. Po paru minutach zaleca się suplement zmyć, a nastepnie położyć dołączony do zestawu krem.

Chroń skórę przed promieniami słonecznymi UV

Obojętnie na to, czy postawisz na zabieg z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu czy produktów kosmetycznych do mikrodermabrazji, po zabiegu trzeba ustrzec skórę przed wpływem słońca.

Z tego względu zabieg taki zaleca się wprowadzać w porze jesiennej oraz zimowej. Nie zapominaj też, by każdorazowo - gdy wchodzisz na dwór - nakładać krem z filtrem UV o wysokim filtrze (dobrze SPF 50).


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda