Masaż ujędrniający okolice oczu

Masaż ujędrniający okolice oczu

Redakcja

2016-12-23

brak komentarzy

Jak to jest, że skóra najprędzej starzeje się w zasadzie tam, gdzie chcielibyśmy, by jak długotrwalej pozostała młoda a także zdrowa? Nie ma na to rady. Skóra w obrębie oczu okazuje się niesamowicie cienka, pozbawiona warstwy tłuszczu a także gruczołów łojowych, za to gęsto pokryta naczynkami krwionośnymi. Jest także zdecydowanie bardziej zapracowana, bo mrużenie oczu a także uśmiechanie się wpływają na szybsze powstawanie niedoskonałości mimicznych. Wiele kobiet chciałoby temu zapobiec.

Masaż cery wokół oczu chroni przed pogłębianiu się niedoskonałości a także tworzeniu się nowych. Każdego dnia, w trakcie aplikacji kremu, wykonujmy łagodny masaż. Rozpoczynajmy go od zewnętrznego kącika oka na dolnej powiece, do wewnętrznego a także dalej na górną powiekę. Najdogodniej robić to opuszkami serdecznych palców, bo ich nacisk okazuje się najlżejszy. Okolice oczu można także lekko opukiwać. Masaż a także opukiwanie polepszają mikrokrążenie krwi a także limfy, redukując w taki sposób opuchlizny a także ujędrniając skórę.

Jak przeprowadzić masaż? 

Nie zapominaj, by bezpośrednio przed masażem dobrze oczyścić twarz z podkładu a także innych zanieczyszczeń. Następnie zwiąż włosy a także uchroń opaską. Rozetrzyj między opuszkami palców krem lub oliwkę oraz masuj.Masaż spowoduje, z skóra będzie zrelaksowana, bardziej jedwabista a także zdecydowanie bardziej promienna, a niedoskonałości zdecydowanie mniej uwydatnione.

Jak to jest? Masując miejsca, w których tworzą się niedoskonałości, w pierwszej kolejności, dynamicznie je nawilżamy (niedoskonałości nie maga posiadać wysuszone, a wtedy powodują wrażenie jeszcze głębszych), a poza tym odprężamy spięte tkankę mięśniową twarzy. Zmarszczki rozmasowane stosownymi ruchami robią się zdecydowanie mniej uwydatnione, a cała twarz zdecydowanie bardziej rozluźniona. Zatem Drogie Panie chyba zaleca się skosztować, w końcu nie kosztuje to dużo, a zyskać można lepsze zdrowie, zdecydowanie mniej uwydatnione niedoskonałości a także chwilę relaksu. Kilka min. dziennego masażu, a rezultaty na pewno są uwydatnione.

Co użyć do masażu? 

Skórę wokół oczu masujmy kostką lodu. Zmniejszymy w taki sposób ciemne podkówki a także opuchlizny powiek. Zaopatrzmy się także w żelowe okulary. Przez wieczór schładzajmy je w lodówce, a po wstaniu z łóżka zakładajmy na 5 min. Do przeprowadzenia masażu możesztakże  użyć kremu nawilżającego, natłuszczającego, oliwki z awokado, oliwy z oliwek, oleju arganowego. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda