Masz tłustą cerę? Koniecznie przeczytaj!

Masz tłustą cerę? Koniecznie przeczytaj!

Redakcja

2017-04-19

brak komentarzy

Cera tłusta to częsty kłopot młodych osób a także użytkowników bezpośrednio przed 30. rokiem życia. Potem trudności z cerą tłustą najczęściej przemijają, chociażby zdarza się, że taki typ skóry występuje także w dorosłym życiu. Cera tłusta odznacza się głównie zbyt dużą ilością sebum produkowaną w gruczołach łojowych. U użytkowników z tym typem cery zauważalne znajdują się rozszerzone ujścia mieszków włosowych, a twarz zazwyczaj się błyszczy. Tłusta cera wymaga silnej pielęgnacji, w innym przypadku pojawią się trudności skórne, np. trądzik.

Pielęgnacja tłustej skóry

Osoby z tłustą cerą powinny:

  • używać kremy do skóry tłustej – posiadają zdecydowanie mniej składników lipidowych,
  • korzystać z toników antybakteryjnych po każdym myciu twarzy i przez cały dzień na rzecz odświeżenia prezencji – toniki owe nie pozwalają mimo wszystko posiadać dużo więcej aniżeli 10% trunku,
  • używać kremy matujące na dzień a także kremy regulujące wytwarzanie sebum na wieczór,
  • raz tygodniowo używać peelingi lub maski detoksykacyjnej,
  • przez cały rok używać kremy z filtrem UVA a także UVB,
  • uczęszczać do sauny
  • ,zapewniać skórze sporo tlenu,
  • za każdym razem zmywać make up na wieczór,
  • używać wodę niegazowaną do mycia twarzy.

Przeciwwskazania w pielęgnacji skóry tłustej

Osoby, które posiadają tłustą skórę, nie mogą myć twarzy wodą z mydłem. Do tego celu zaleca się selekcjonować żele detoksykacyjne na rzecz skóry tłustej. Niepożądany znajdują się także nadmiar promieni słonecznych a także nazbyt częste opalanie się. Wyjątkowo ważne okazuje się również wystrzeganie się styczności rąk z twarzą. Na zabrudzonych rękach można ponieważ przenieść drobnoustroje, którzy staną się powodem tworzenia się krostek. Najgorszym zaś wyborem okazuje się wyciskanie krost a także wągrów – takie postępowanie nie przyniesie nic dobrego, a wyłącznie pogorszy stan skóry a także doprowadzi do tworzenia się blizn. Osoby, których kłopotami okazuje się cera tłusta, powinny także powstrzymać się od używek, palenia tytoniu a także aplikowania ostrych ziół, ponieważ wszelkie owe przyczyny zaostrzają stan skóry.

Cera tłusta odznacza się kłopotami z przesadnym błyszczeniem. Osoby o tym typie skóry powinny przetestować płatki lub chusteczki absorbujące nadmiar sebum. Płatki owe można mieć za każdym razem przy sobie a także użyć w kilku chwilach, gdy widzimy, że nasza twarz zanadto się świeci.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda