Powstrzymać łysienie

Powstrzymać łysienie

Redakcja

2016-08-17

brak komentarzy

Kłopoty z wypadającymi włosami i łysieniem mogą odebrać radość życia i pewność siebie. Częściej dotykają one mężczyzn (co trzeci gwałtownie traci włosy pomiędzy 25. a 45. rokiem życia). Dolegliwość ta, choć o wiele rzadziej, dotyka także kobiety.

100 sztuk dziennie – w takim tempie nasze włosy wypadają, by ustąpić miejsca nowym. Jeśli proces ten nasila się podczas przesilenia wiosennego, również nie mamy powodów do obaw. Podczas zimy organizm nie otrzymuje dostatecznej ilości składników odżywczych, dlatego rezultatem może być przerzedzenie włosów. Kiedy jednak widzimy, że na naszej głowie dzieje się prawdziwe spustoszenie, koniecznie udajmy się po poradę do trychologa (specjalista od kondycji skóry głowy i włosów). Specjalista wykona szereg badań, które pozwolą określić przyczynę problemu i dopasować do niej odpowiednią kurację.

Łysienie androgenowe

Najczęściej pojawia się u mężczyzn. Może mieć podłoże hormonalne. Enzym 5-alfa-reduktaza przekształca testosteron w hormon DHT, odpowiedzialny za łysienie typu męskiego. Łysienie jest także cechą dziedziczną, dlatego jeśli nasz dziadek lub ojciec cierpiał na utratę włosów, jest duże prawdopodobieństwo, że spotka nas to samo.

Łysienie anagenowe

Jest spowodowane przyjmowanie silnych leków, np. antybiotyków, a także chemioterapią i radioterapią. Proces utraty włosów znika wraz z końcem terapii.

Łysienie telegonowe

Pojawia się w przypadku braku witamin i minerałów u osób przemęczonych i źle odżywiających się (nieregularne posiłki typu fast food). Aby nie dopuścić do wypadania włosów, wystarczy zaopatrzyć organizm w takie składniki odżywcze jak cynk, żelazo, selen oraz witaminy B, C, E i F. Znajdziesz je wszystkie w warzywach, rybach morskich, nabiale (szczególnie bogate są żółtka jaj), mące żytniej, fasoli i kakao.

Chcesz powrócić do swojej dawnej, gęstej fryzury? Wypróbuj kurację Dermicos Vive!


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda