Przepisy na domowe kosmetyki

Przepisy na domowe kosmetyki

Redakcja

2016-11-25

brak komentarzy

Pielęgnacja pasm roślinnymi wyciągami ma dużo zalet. W pierwszej kolejności, należy szczególnie mało drogich. Po drugie, w całości pozbawiona dodatków sztucznych. Do przyrządzenia wzmacniających maseczek, odbudowujących toników oraz wcierek do pasm możesz użyć popularnych przypraw oraz ziół stosowanych w jadłospisie. Po tej kuracji włosy staną się nie jedynie odżywione, także pachnące. Zobacz przepisy na domowe kosmetyki. 

Wzmocniony tonik z bylicy na łamliwe włosy

Bylica boże drzewko to niepozorna roślina, która obfita jest w olejki eteryczne, arbutynę, garbniki czy też flawonoidy. Wszelkie takie produkty są w stanie umocnić budowę włosa oraz zredukować łamliwość. Najdogodniej ziołowy ekstrakt używać w formie wcierki wzmocnionej alkoholem. 100 g bożego drzewka gotuj przez 5 min. na niewielkim gazie. Zostaw pod przykrywką do wystygnięcia, a potem przecedź poprzez sitko. Wywar połącz z kieliszkiem czystej wódki albo spirytusu. Tonik możesz trzymać w schładzarce albo ciemnym, zimnym miejscu przez ok. dwa miesiące. Małą łyżeczkę produktu zaaplikuj na ręce, a potem wetrzyj w skórę głowy.

Suplement na włosy domowej roboty

Skrzyp znasz zapewne z suplementów diety, które umacniają kondycję kosmyków, płytki paznokci czy też cery. Rzeczywiście, ta roślinka jest w stanie naprawić dużo niedociągnięć natury oraz upiększyć każdego. Możesz ją spożywać albo używać razem z lucerną posiadającą mangan, żelazo, cynk oraz wit. z grupy B1, B2, B12. Do garnka wsyp łyżkę stołową ususzonego skrzypu oraz łyżkę lucerny siewnej. Zalej zioła filiżanką ciepłej wody oraz gotuj poprzez 2 minuty. Wywar wcieraj we włosy dwukrotnie w przeciągu tygodnia.

Domowa pokrzywka na włosy

W kawiarce zaparz suszoną pokrzywę. Odstaw do wystygnięcia. Nastepnie do wywaru dorzuć sok z połowy cytryny oraz małą łyżkę octu z jabłek. Zmieszaj i płucz w wywarze umyte włosy. Substancje działają oczyszczająco oraz redukują zawartość wydzieliny. Płukanka rekomendowana jest dla kosmyków przetłuszczających się do aplikowania co drugi dzień. Przy włosach normalnych można jej używać raz w miesiącu dla detoksykacji skóry głowy.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda