Przepisy na domowe peelingi

Przepisy na domowe peelingi

Redakcja

2017-01-09

brak komentarzy

Domowy peeling okazuje się łatwy a także błyskawiczny w wykonaniu. Największą zaletą peelingu domowej roboty znajdują się jego lecznicze cechy. Zależnie od dobranych substancji możesz przeprowadzić peeling w warunkach domowych doskonały na rzecz skóry skłonnej do alergii, tłustej lub mieszanej. To zależy od inwencji, oczekiwań a także zasobności portmonetki. Polecamy efektywną a także przetestowane receptury na domowy peeling.

Przepis na z żurawiny peeling domowy

Substancje:1/2 kubka mrożonej żurawiny, 1/4 kubka cukru trzcinowego, 1/4 kubka oleju migdałowego, 2 łyżki mączki owsianej, 1 łyżeczka gliceryny – obowiązkowo pochodzenia roślinnego, 2 krople olejku z pomarańczy lub mandarynkowego.

W mikserze zmiel na jednolitą masę żurawinę, olej migdałowy, glicerynę. Postaraj się nie przesadzić z czasem mielenia, bo z żurawiny może wykonać się mus. Do zgromadzonej wagi dorzuć cukier trzcinowy a także precyzyjnie wymieszaj. Potem dorzuć mączkę owsianą a także na koniec olejek pomarańczowy bądź mandarynkowy. Jeżeli peeling posiada nazbyt rzadką konsystencję, możesz dorzucić jeszcze nieco mączki.

Przepis na peeling cukrowy z mango

Substancje: 1 cały owoc mango, 1 łyżka oleju migdałowego, 1 łyżka gliceryny, 1 szklanka brązowego cukru, 1 łyżeczka olejku cytrynowego, 1/2 łyżki olejku z mango.

Mango obierz ze skórki a także usuń pestkę, a potem pokrój na zmniejszone cząstki a także miksuj blenderem. Powstałą masę przekładaj do miski a także dorzuć olej migdałowy, glicerynę, olejek cytrynowy a także olejek z mango. Na koniec dorzuć cukier a także właściwie wymieszaj powstałą masę. Jeżeli peeling okazuje się nazbyt rzadki dorzuć nieco cukru. Peeling można zaaplikować na organizm od razu po wyszykowaniu.

Przepis na peeling kokosowo-limonkowy

Substancje: 2 limonki, 1 szklanka brązowego cukru, duża łyżka oleju kokosowego.

Usuń pestki z limonek a także wyciśnij. Potem dorzuć cukier a także stopniowo olej kokosowy ciągle mieszając. Peeling po wyszykowaniu można zaaplikować na skórze całego ciała.

Nie przejawia się co dziwić, że wśród 10 bardzo często kupowanych produktów kosmetycznych są także peelingi. Starczy raz użyć takiego produktu, żeby docenić jego właściwości na skórę. Organiczny cykl jej odnawiania trwa przeciętnie ok. 4 tygodni – w tym okresie komórki, którzy produkowane są w najgłębszej warstwie naskórka, sukcesywnie przesuwają się ku wierzchniej warstwie. Tu podlegają odwodnieniu, zrogowaceniu, aż nareszcie obumierają a także złuszczają się „wypychane” przez kolejne komórki przesuwające się ku górze. Ten cykl nie wyłącznie wydłuża się z wiekiem, ale z wielu czynników przyczyniających się (przykładowo zdenerwowanie, zniwelować przemęczenie, nadmiar używek) efekt złuszczania może pokonywać wolniej, co prowokuje, że obumarłe komórki nawarstwiają się, skóra robi się nieprzyjemna, zszarzała. I wówczas z całą pewnością pomocny staje się piling – usuwając obumarłe komórki naskórka, od razu spłyca a także rozświetla skórę, pobudza ją również do szybszej odnowy, eliminuje nadmiar sebum, odblokowuje ujścia gruczołów łojowych. Za pomocą niemu w zauważalny środek uatrakcyjnia się kondycja cery, bo po takim zabiegu szybciej a także głębiej wnikają w nią produkty odżywcze a także nawilżające.

Peelingi u specjalisty chorób skórnych

Preparaty złuszczające pozwalają działać na innej głębokości.

Pilingi głębokie (przykładowo z wykorzystaniem fenolu lub lasera) usuwają cały naskórek a także dosięgają aż do cery dobrej – to zbyt agresywne kuracje, ale dające pozytywne rezultaty, porównywalne do liftingu chirurgicznego.

Pilingi średniogłębokie (przykładowo przy użyciu kwasów z owocami o wysokich stężeniach) dochodzą do warstwy podnaskórkowej a także stymulują wytwarzanie włókien podporowych cery (kolagenu a także elastyny), co prowokuje widoczne spłycenie niedoskonałości, odmianę elastyczności a także napięcia cery. Takie kuracje pozwalają posiadać robione tylko przez wyspecjalizowanych w tym lekarzy.

W gabinecie kosmetycznym można zaś poddać się pilingom powierzchniowym, obejmującym wyłącznie górne warstwy naskórka, do których stosuje się kwasy o niskim zawartości (przykładowo migdałowy, glikolowy). To kuracje, po których skóra okazuje się wygładzona a także prosto promienieje; świetnie eliminują płytkie zmiany kolorytu, oczyszczają a także zwężają pory, przyśpieszają szybkość odnowy komórek.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda