Sauna na rzecz włosów

Sauna na rzecz włosów

Redakcja

2017-01-04

brak komentarzy

Słońce, woda a także wiatr w lipcu i sierpniu, czapki zimą, częste zmiany odcienia, uprzednie odbarwianie, balejaż, oraz trwała ondulacja i używane do utrwalenia fryzury żele, pianki a także lakiery działają wysuszająco, zlepiają, a w skutku uszkadzają włosy. Po pewnym okresie takiego traktowania tracą one połysk, robią się  łamliwe, rozdwajają się na końcach. To nie wyłącznie kwestia estetyki.

Zniszczone włosy znajdują się zdecydowanie bardziej podatne na niszczące właściwości mrozu, promieni UV, sztucznego ogrzewania, suszarki, lokówki, chlorowanej wody mineralnej a także kontaminacji w atmosferze.

Sauna na włosy - jak prezentuje się zabieg?

Sauna na włosy obowiązkowo nie okazuje się sauną dosłownie - głównie z powodu niższej ciepłoty wynoszącej ok. 40 st. C. Nie posiada oddzielnej przestrzeni, nie musimy się rozbierać. Aparat w kształcie kopuły okazuje się trochę dużo większy aniżeli tradycyjna fryzjerska suszarka. Przed zabiegiem włosy muszą okazać się dwukrotnie umyte szamponem. Potem nakłada się na nie zbilansowaną odżywkę-maskę przeznaczoną do sauny.

Wszyscy sprzedawcy produktów kosmetycznych do włosów posiadają w ofercie takie suplementy. W selekcji zdajmy się na fryzjera.

Po nałożeniu maseczki włosy długie a także półdługie znajdują się upinane. Siadamy pod plastikowym lub szklanym „hełmem”. Z tyłu urządzenia jest pojemnik. Gdy woda w nim (destylowana) nagrzeje się do 40 st. C, pod kopułę zaczyna się wydostawać para wodna. Wdychamy miły aromat nałożonej odżywki. Cera także korzysta, bo para sięga naszego twarzy. Parówka trwa ok. ok 20 min. Gdy zadzwoni timer, wracamy do umywalni, gdzie włosy okazują się płukane na przemian gorącą a także ciepłą wodą, by precyzyjnie zamknęła się ich łuska. I gotowe - teraz wyłącznie musimy je wysuszyć a także stworzyć.

Sauna na włosy – rezultaty

Sauna wzmaga rezultat uzyskiwany dzięki odżywce. Włosy znajdują się sprężyste, błyszczące, szybciej je rozczesać. Wilgoć a także uczucie gorąca zmiękczyły ponieważ ich łuskę, dzięki czemu cząstki keratyny a także D-pantenolu mogły wniknąć w głąb łodyg, umocnić je a także uszczelnić. Cząsteczki suplementu pozostaną we pasmach, lecz z każdym myciem staną się wypłukiwane. W związku z tym zabieg zaleca się powtarzać - swobodnie co 7 dni. Pełny a także długotrwały rezultat regenerujący przynosi terapia miesięczna (4-5 razy).  Cena: 10-40 zł zależnie od użytych produktów kosmetycznych.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda