Zasady bezpiecznego opalania

Zasady bezpiecznego opalania

Redakcja

2017-08-24

brak komentarzy

O spektakularnej opaleniźnie marzy dużo ludzi. W związku z tym tak ochoczo wyjeżdżamy na wakacje w egzotyczne zakamarki, gdzie można przyjmować kąpieli słonecznych ile chcesz. Opłaca się mimo wszystko posiadać świadomość, że nieodpowiedzialne wystawianie cery na oddziaływanie słońca, może mieć dotkliwe skutki. Zobacz zatem, jak bezproblemowo się opalać.

Nie zapominaj, że brązowa skóra świadcząca o udanej opaleniźnie, to w zasadzie reakcja obronna na zbyt częste oddziaływanie słońca. Wobec tego także nie można przeholować z częstotliwością zażywania kąpieli słonecznych, a przy tym dopasować się do paru najistotniejszych reguł.

1. Stroń od zażywania kąpieli słonecznych w silnym słońcu

Nie wystawiaj własnego ciała na promienie słoneczne w godzinach pomiędzy 11:00 a 15:00. Wówczas niejako promieniowanie ULtrafioletowe oddziałuje najbardziej, a skóra okazuje się więcej narażona na poparzenia.

2. Zaopatrz się w kremy z filtrem

Jeśli pragniesz wyeliminować problem przykrych oraz nieprzyjemnych skutków zażywania kąpieli słonecznych, przed kąpielą bezchmurną zaaplikuj właściwy krem z filtrem. Poziom faktora dobierz do własnej karnacji. Im jaśniejsza jest Twoja skóra, tym silniejszy filtr musi posiadać wybrany krem.

Początkową warstwę zaaplikuj na ok. pół godziny przed pójściem na plażę. Później stosowanie leku powtórz co 1,5-2 h oraz na pewno po wyjściu z wody (nawet, jeżeli produkt jest wodoodporny).

3. Zakryj znamiona

Nadmierną ekspozycja cery na promienie słoneczne, zwłaszcza zasobnej w znamiona oraz pieprzyki, okazuje się niebezpieczną. Może niejako zwiększać niebezpieczeństwo zapadnięcia na choroby nowotworowe naskórka.

Przed pójściem na plażę, dobrze jest zatuszować znamiona specjalnymi „sunblockerami”. Są to produkty kosmetyczne, które gwarantują kompletną zabezpieczeniem naskórka przed groźnym wpływem promieniowania UVA oraz UVB.

4. Pamiętaj o nakryciu głowy oraz okularach

Jeśli wyjeżdżasz na plażę, nie zapominaj o nakryciu głowy. Może to być kapelusz, chusteczka, zasadzie cokolwiek. Podstawowe, by nakrycie miało jasny odcień, który jest odbijał promienie słoneczne.

Chroń również własne oczy przed groźnym wpływem promieni słonecznych. Zabierz mimo wszystko takie modele, które rzeczywiście mają filtry UV. W innym przypadku możesz serio wyrządzić krzywdę własnym oczom.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda