7 przyczyn wzdęć

7 przyczyn wzdęć

Redakcja

2017-08-31

brak komentarzy

Powody intensywnego magazynowania się gazów w przewodzie trawiennym są złożone oraz uzależnione są od wielu determinant. Niekiedy może to okazać się 1 z symptomów przypadłości układu trawiennego, bardzo często rezultat stylu życia, cechującego się stałym pośpiechem, napięciem psychicznym i przesadnym spożywaniem oraz złą jakością zastosowanej kuracji odchudzającej. Do elementów bardzo nasilających skutki przynależą menu pokarmów w pędzie oraz spożycie ogromnej ilości czynników działających „wzdymająco”.

Występowanie pewnej ilości gazów w przewodzie trawiennym jest zjawiskiem fizjologicznym. Zaledwie ich zbyt duża ilość, wywoływany przeróżnymi przyczynami, może doprowadzić do tworzenia się niemiłych oraz doskwierających symptomów, jak na przykład odbijanie, wzdęcie i powiększenie obwodu talii. Na długotrwałe niestrawności choruje dość dużo ludzi, istnieje prawdopodobieństwo 20-45% społeczności.

Wzdęcie okazuje się subiektywnym odczuciem rozdęcia jelit poprzez gazy jelitowe. Uczuciu rozdymania zazwyczaj występuje przy ból talii.

Niestrawności są przejawem grupy jelita drażliwego, nietolerancji laktozy oraz dolegliwości trzustki. Jedną z najpowszechniejszych powodów, niezwiązaną z dolegliwościami układu trawiennego, okazuje się zbyt częste spożywanie powietrza (aerofagia). Wielokrotnie połykamy je całkiem nieświadomie - najczęściej jedząc oraz pijąc, szczególnie, jeżeli działania te przeprowadzamy błyskawicznie oraz w nerwowej atmosferze oraz konsumujemy jednocześnie znaczne ilości posiłków.

Poniżej parę istotnych wytycznych jak wyeliminować problem, a minimum zredukować spożywanie powietrza:

- zaleca się spożywać systematycznie, stopniowo, bez nerwów, zatroszczyć się o miłą atmosferę oraz spokój w okresie jedzenia pokarmów, precyzyjnie przeżuwać jedzenie,
- nie mówić w okresie spożywania, „z pełną buzią”,
- stronić od przeprowadzania w okresie posiłków więc pozostałych działania, jak na przykład podglądanie tv, czytanie powieści, gazet,
- wycofać się z żucia gumy, pociągania twardych czekoladek oraz popijania płynów poprzez słomkę,
- nie spożywać płynu gazowanej oraz tych z bąbelkami płynów, w tym także alkoholu,
- nie palić tytoniu oraz fajki,
- troszczyć się o odpowiedni stan naszych zębów.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie