Czosnek naturalny antybiotyk

Czosnek naturalny antybiotyk

Redakcja

2016-10-07

1 komentarz

Cechy zdrowotne i walory smakowe czosnku są doceniane od 1000 lat. To świetny lek na grypę, który umacnia czysty system immunologiczny organizmu. Czosnek trzeba używać jako dodatek do pokarmów lub zażywać w formie dawek z ich ilością. Spożywanie czosnku w pigułkach nie wiąże się z tworzeniem się nieprzyjemnego oddechu pojawiającego się po konsumpcji go w formie surowej.

Jakie cechy posiada czosnek?

Czosnek pospolity (Allium sativum) okazuje się rośliną dwuletnią uprawianą od pradawnych czasów jako warzywo, roślina uzdrawiająca i przyprawa. Teraz, hoduje się go we wszystkich partiach świata. Produkt farmaceutyczny to olejek czosnkowy i świeże główki tego korzenia, które są zbierane po zaschnięciu liści. Po zbiorze, główki pozostają powiązane a także precyzyjnie wysuszone, potem magazynowane są w pokoju suchym i chronionym przed mrozem.

Czosnek – sposób na zakażenia a także naturalny antybiotyk

Konsumowanie jednego ząbka czosnku każdego dnia powoduje wartościowy wpływ na zdrowie. Czosnek to świetny lek na umocnienie wydolności a także przeziębienia. Gotowanie może niszczyć inne ich cechy zdrowotne, w związku z tym najrozsądniej konsumować go w formie surowej. Udowodniono, że czosnek przejawia cechy antybakteryjne, wobec tego uważany jest za czysty antybiotyk. W eksperymentach porównywano cechy czosnku z właściwościami specyficznymi ogólnie stosowanych antybiotyków. Ich rezultat udowodnił antybakteryjne oddziaływanie czosnku i udowodnił ich efektywność w hamowaniu poszczególnych szczepów drobnoustrojów przejawiających układ odpornościowy na różnorodne antybiotyki.

Jak działa czosnek?

Czosnek ma duże oddziaływanie. Najzdrowszy okazuje się w świeżej, nierozdrobnionej formie. Obróbka termiczna powoduje, że gubi on właściwości antybakteryjne. Czosnek nie gubi przy tym cech przeciwgrzybiczych a także do skutku likwiduje właściwości wolnych rodników. Będąc przyczyną ostrego, dla licznych ludzi drażniącego aromatu z ust, coraz częściej zastępowany jest tabletkami lub kapsułkami. Czosnek ma oddziaływanie ochronne na serce a także układ krwionośny, broni przed zawałem mięśnia serca (umacnia serce) i udarem mózgu. Systematyczne spożycie czosnku obniża ciśnienie tętnicze krwi i powoduje wartościowy wpływ na ściany garnków krwionośnych, a jednocześnie na mikrokrążenie żylne.


Dodaj komentarz

Komentarze

monicakabara

2016-10-24 21:02:19


tylko potem jak do pracy isc z takim czosnkowym oddechem :D

ZdrowieDieta