Herbata i sok ze świeżej pokrzywy

Herbata i sok ze świeżej pokrzywy

Redakcja

2017-06-22

brak komentarzy

Sok z pokrzywy lub orzeźwiająca herbata z pokrzywy to jedne z najskuteczniejszych receptur na wykorzystanie owej rośliny leczniczej, która od wieków doceniana okazuje się w medycynie ludowej. Sprawdź nasz przepis na sok a także herbatkę z pokrzywy.

Do przyrządzenia herbaty z pokrzywy bądź soku z pokrzywy można użyć nie wyłącznie same liście owej rośliny, ale również ziele pokrzywy (ulistnione pędy) - oba surowce gromadzi się w czasie kwitnienia. Najdogodniej do sporządzenia herbaty (naparu) użyć samych liści, a do soku z pokrzywy - pędów.

Herbata z pokrzywy - przepis

Herbatę można wykonać z liści świeżych bądź suszonych. Jedną czubatą łyżeczkę do herbaty liści pokrzywy zalewa się gorącą wodą a także pozostawia do naciągnięcia.

Zaleca się wypijanie herbaty z pokrzywy na czczo, raz na dzień, bez cukru. Dla poprawy smaku można zmieszać pokrzywę z melisą lub rumiankiem.

Napar z świeżych liści parzy się we gorącej wody krótko - wyłącznie 1/2 minuty, zaś z liści wysuszonych trochę więcej: 1-2 minuty (jeżeli moment parzenia wydłużymy do trochę mniej niż kwadrans, kolor a także aromat naparu będzie mocniejszy a także będzie on miał silniejsze właściwości moczopędne). Świeże liście bezpośrednio przed wlaniem gorącej wody trzeba opłukać a także rozdrobnić.

Sok z pokrzywy – przepis

Sok z pokrzywy przygotowuje się ze świeżych młodych pędów pokrzywy a także liści. Należy je precyzyjnie umyć, następnie zmiksować w mikserze lub przepuścić przez sokowirówkę a także odcedzić. Pić 1 kieliszek na dzień.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie