Jak pozbyć się odcisków na palcach u nóg?

Jak pozbyć się odcisków na palcach u nóg?

Redakcja

2017-01-04

brak komentarzy

Odciski tworzą się bardzo często przez złą pielęgnację a także niewygodne buty. Bolą, pieką, a podrażnione wpływają na duży dyskomfort. Z odciskami, bo o nich mowa, można mimo wszystko sobie poradzić, aplikując wszelkiego typu plastry a także okłady oraz dbając dobrze o naskórek. W poszczególnych sytuacjach po pomoc zaleca się udać do specjalisty. Są jednak również domowe sposoby na odciski. Jak pozbyć się odcisków na palcach u nóg i podeszwach?

Dbaj o stopy każdego dnia

Na stopie, w miejscu styczności skóry z powierzchnią butów, naskórek się nie złuszcza (tak jak w innych przestrzeniach) a także stale narasta. Jeżeli nie okazuje się on w porę eliminowany, twardnieje a także staje się grubszy. Aby nie mieć z nim kłopotów, zaleca się go dobrze pielęgnować. Ważna okazuje się zatem profilaktyka.

Rodzaje odcisków

Cechuje się dwa typy odcisków: nagniotki a także modzele. Nagniotki produkowane są zwłaszcza na palcach lub pomiędzy nimi (przykładowo wskutek zakładania za ciasnych butów lub szwu czy innego wiązania w bucie, który ociera się o skórę). Są okrągłe a także posiadają rdzeń, który ugniatając nerwy, prowokuje ból.

Modzele produkowane są zazwyczaj na podeszwach stóp (najczęściej na kłębie palucha lub na pięcie). Są wyższe, twardsze, posiadają żółtawy odcień a także bardzo często znajdują się pozbawione rdzenia. Tworzą się wskutek nierównomiernego obciążenia stopy, przeciążenia itp. – ciągle ugniatana skóra nie okazuje się świetnie ukrwiona a także obumiera, tworząc narośla (przykładowo wskutek zakładania butów na wysokim obcasie czy w kwestii płaskostopia).

Jak się pozbyć modzeli?

Modzeli można się pozbyć z pomocą kosmetyczki, która je wytnie. Zdecydowanie warto mimo wszystko na początek spróbować to wykonać samemu – można sobie nabyć specjalny plaster na odciski. Po paru dniach musimy go odkleić, a odcisk wymoczyć a także zetrzeć specjalnym pilnikiem.Jak sobie poradzić z nagniotkami?Z nagniotkami okazuje się najczęściej szybciej. Starczy nabyć oraz używać profesjonalne plastry nasączone maścią zmiękczającą. trzeba także moczyć nogi w gorącej wodzie, swobodnie z odrobiną rumianku. Po paru dniach takiej zabiegu (połączonej z systematycznym ścieraniem nagniotka pumeksem) musimy usunąć jego rdzeń przy użyciu pęsety.

Jak zatem pozbyć się odcisków na palcach u nóg?  /najlepiej udać się do salonu kosmetycznego lub jesli wolimy, same pozbyć się odcisków równie skutecznie. Efektywne okażą się specjalistyczne plastry i namaczanie nóg w gorącej wodzie jak również domowe sposoby na odciski. Najskuteczniejsze znajdują się okłady z czosnku, cebuli czy skórki z cytryny.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie